Teknik Servis

0 (532) 622 90 42
Laminant parke hakkında bilinmesi gerekenler

Laminant parke ağaçlara alternatif olarak, ağaç yan mamullerinin bir şekilde dönüştürülmesiyle,  ağaç görüntüsünü elde etmek amacıyla üretilen, son 10-15 yılın ürünüdür.

 

Laminat Parke tartışmasız olarak, zemin dekorasyon sektörünün en çok tercih edilen, ekonomik, pratik ve dekoratif bir ürünüdür.

Laminant parkenin en üst kısmında koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Parkenin kaç devir olduğu üzerindeki koruyucu tabakanın dayanıklılığını belirtir. Bu devir laminantta 32 devir, 33 devir vs. çeşitlere ayrılır. Ve bu devirler parkenin sınıflarını belirler. Eğer döşenecek mekan bir ofis veya mağaza ise bu durumda kullanılacak malzemenin devri, dayanıklılık açısından önemlidir. Fakat kullanılacak yer bir ev ortamı ise o zaman devirin pek de fazla bir önemi yoktur.

Laminant parke kısa zamanda montajı yapılabilen, ekonomik bir üründür. İçerisinde eşya bulunan yerlerde eşyalarla birlikte rahatlıkla montajı yapılabilir. En önemli unsur, zemin düzgünlüğüdür. Laminant parke döşenecek zemin düz ve terazide olmalıdır. Çünkü zemin düzgünlüğü ile montajın kalitesi arasında doğru orantı vardır. Bu yüzden zeminde bozuk yerler varsa mutlaka düzeltilmesi gerekmektedir.